Kam reikalingi rinkos tyrimai ir kuo jie naudingi verslui

Rinkos tyrimai

Rinkos tyrimai – sėkmė JŪSŲ verslui

   Norint sėkmingai dirbti rinkoje, kurioje vyksta visi prekių/paslaugų pirkimai bei pardavimai, privaloma tą rinką pažinti. O tam, kad pažinti, ją būtina ištirti. Būtent dėl šios priežasties rekomenduojama atlikti rinkos tyrimą – tai padeda išvengti nereikalingų verslo išteklių naudojimą ir išsiaiškinti produkto bei paslaugų vertę, ir aktualumą rinkoje. Rinkos tyrimai padeda planuoti gerokai į priekį ir užtikrinčiau numatyti verslo ateitį. Be to, siekiant patenkinti klientų poreikius, bei norint priimti teisingus sprendimus versle, būtina žinoti naujausią informaciją, kuri yra susijusi su jūsų jau vykdoma, ar planuojama vykdyti veikla.

Pagrindiniai rinkos tyrimų uždaviniai

Šių uždavinių yra trys, kuriuos gerai išanalizavus ir atlikus, galėsite maksimaliai sumažinti riziką įvedant naują produktą/ paslaugą į rinką arba pradedant naują veiklą:

1.      Teikti informaciją, kuri leistu gamintojui kurti ir tobulinti produktą, kad jis būtų patrauklus vartotojui.

2.      Sužinoti kokia yra reali produkto paklausa rinkoje.

3.      Išsiaiškinti kaip pristatyti produktą, kad tiktų efektyviam reklamos procesui.

   Taigi, rinkos tyrimai padeda projektuoti produktus, jų kainodarą ir reklamą. Šiuo būdu gauta informacija ypatingai svarbi veiklos strategijai bei reklamai. Būtent iš šios informacijos yra kuriami reklaminiai tekstai, kurie pasakoja, kodėl žmonės įsigyja vienokius ar kitokius produktus ir paslaugas.

Naujas produktas, ne visada kelias į sėkmę

 Naujo produkto įvedimas į rinką, ne visada reiškia tai, kad jis bus paklausus. Dauguma naujai kuriamų produktų patiria nesėkmę. Tai, kas yra nauja ir įdomu, ne visada yra sėkminga ir vartotina. Pasaulinė praktika rodo, kad taikant tam tikrus įrankius, tyrimus ir pasitelkiant žinias nesėkmės tikimybė smarkiai sumažėja. Taip pat, įvairius tyrimus ir analizes rekomenduojama atlikti ir senesnėms, jau ilgesnį laiką rinkoje esančioms paslaugoms, bei prekėms. Išsiaiškinti kokioje rinkos pozicijoje jos vis dar yra, galbūt jų poreikis sumažėjo, galbūt priešingai – padidėjo. Rinkos tyrimai padeda ne tik naujoms prekėms ir paslaugoms ateiti į rinką, tačiau ir jau esamoms, kad galėtų išlikti ir sėkmingai klestėti tarp vartotojų.

 

Rinkos tyrimai, naujai verslo pradžiai

Visame pasaulyje nuolat kuriamos naujos įmonės, Lietuva – ne išimtis. Dažnai pradedantys naują verslą, turi per mažai patirties ir žinių, tokiu atveju, išsilaikyti konkurencingoje rinkoje yra gana sunku. Norėdami išvengti šių sunkumų, verslininkai prieš kurdami savo įmonę ir atsiduodami naujai veiklai privalo išanalizuoti, kokias klaidas darė jų konkurentai ir apgalvoti, kaip tokių klaidų išvengti. Būtent rinkos segmentavimas padeda  išsiaiškinti ar Jūsų naujas verslas būtų  perspektyvus, kokie būtų Jūsų klientų poreikiai ir verslo galimybės. Tokių tyrimų pagalba išanalizuojama konkurencinė aplinka, nustatoma optimali paslaugos/produkto rinkos vertė.

Ženk tvirtu žingsniu į priekį

Būtent mūsų atliekami rinkos tyrimai, atskleis realią rinkos situaciją, pateiks neišnaudotas verslo galimybes, bei atskleis Jūsų pranašumus prieš konkurentus, kuriuos stiprindami, kilsite dar aukščiau. Priešingu atveju, tyrimų metu sužinosite savo silpnąsias vietas, kurias galėsite stiprinti ir tobulėti. Siekdami klientams pateikti praktiškai pritaikomas įžvalgas bei nuoseklius rinkos tyrimų rezultatus, mūsų Fogosales rinkos tyrimų specialistai įsigilina į kiekvieno kliento verslo problematikos esmę ir padeda Jums tobulėti.

Fogosales komanda – padės jums tapti sėkmingais!

Close Menu