Apklausos telefonu – pagalba Jūsų verslui!

Apklausos telefonu

Pradėkime nuo to, kas apskritai yra apklausa? Tai duomenų rinkimo technika, kurios metu yra surenkama informacija apie žmonių nuomones, žinias, įsitikinimus ir t.t. Apklausa gali būti pagrindinis asmenybės motyvų, savybių, pažiūrų tyrimo metodas, bet taip pat gali būti ir pagalbinis tyrimo metodas, kuris leidžia gauti papildomos informacijos Jums rūpimais klausimais.

Pagrindiniai apklausos metodai

     Yra išskiriami keturi pagrindiniai apklausos metodai priklausomai nuo administravimo būdo, tai asmeninė apklausa, apklausa paštu, apklausa elektroniniu būdu ir apklausa telefonu.

     Patikrintas variantas – apklausos telefonu. Tikrai didžioji dalis klientų geranoriškai atsako į pateikiamus klausimus. Skambutis tarytum juos įpareigoja būti mandagiais ir atsakyti į pateikiamus klausimus. Vienas iš didžiausių tokios apklausos pranašumų yra galimybė paaiškinti. Tais atvejais, kai respondentas nesupranta pateikto klausimo ar atsakymų, apklausos atlikėjas gali paaiškinti nesuprantamą žodį, atvejį ar situaciją. Gali suteikti daugiau informacijos rūpimais ir nesuprantamais klausimais. Be to, galima gauti išsamesnį atsakymą ir iš respondento. Ypač tai svarbu, kai respondentas pateikia atsakymą į atviro pobūdžio klausimą.

     Tokios apklausos metu, gavus neigiamą atsakymą apie įmonės teikiamas paslaugas, galima panagrinėti plačiau ir išsiaiškinti viską iki smulkmenų, kas respondentą privertė taip galvoti, su kuo būtent jam teko susidurti ir kaip būtų įmanoma jo nuomonę pakeisti.

Telefoninės apklausos pranašumai

1.  Galimybė kontroliuoti apklausos atlikėjų darbą. Tuo atveju, kai apklausos telefonu atlikėjui suteikiama darbo vieta, telefonas, kompiuteris į kurį jis gali tiesiogiai iškart patalpinti visą gaunama informaciją, bei nurodomi telefono numeriai, kuriais jis turi paskambinti, skambučių išklotinė gali parodyti, ar buvo skambinta pasirinktam respondentui, kiek kartų buvo bandyta skambinti, kokios trukmės buvo pokalbis.

2.     Mažesnės sąnaudos. Kadangi visi skambučiai yra atliekami iš tos pat vietos, kelionės laikas ir išlaidos šioje srityje nebeegzistuoja. Šis pranašumas ypač svarbus, kai respondentai išsibarstę po visą Lietuvą, o galbūt ir užsienį. Tai labai netipiška asmeninei apklausai, kur apklausos atlikėjas didesnę dienos dalį gali būti įdarbintas kaip keliautojas, o ne informacijos gavėjas.

3.      Greitis Palyginti tiek su asmenine apklausa, tiek su apklausa paštu, apklausos telefonu leidžia kur kas greičiau surinkti reikalingą informaciją.

4.      Puikiai pažįstame savo respondentą. Jeigu Jums reikia apklausti komercijos direktorius, vadovus ar administratorius, būtent juos ir apklausime. Apklausos telefonu metu iškart paprašoma sujungti su mums reikalingu asmeniu, jeigu jo nėra, galima perskambinti sekančią dieną, taip žymiai susitaupo laikas, nes viską galima sutvarkyti vieno skambučio pagalba.

Praktika parodė, kad klientai, kurių paklausia grįžtamojo ryšio yra labiau patenkinti ir geriau atsiliepia apie įmonės teikiamas paslaugas. Būtent tai mes ir darome. Atliekame apklausas telefonu, išsiaiškiname žmonių poreikius, būtent Jums rūpimais klausimais ir visą informaciją smulkiai surašome ir suvedame į specialią sistemą. Tai efektyvus ir taupus būdas apklausti didelį skaičių respondentų įvairiuose regionuose. Vykdydami klientų apklausas telefonu pagal Jūsų poreikius, mes galime skambinti ir Jūsų tikslinėms grupėms, ir platesnei auditorijai.

FogoSales pagalba Jūsų verslui 🙂

Close Menu